راه‌کارهای افزایش عمر باتری لپ‌تاپ

اگر دوست دارید عمر باتری لپ‌تاپ خود را افزایش دهید، می‌توانید با توجه به نکات بسیار ساده‌ای که در زیر می‌خوانید، عمر باتری لپ‌تاپ خود را بالا برده و به راحتی از آن استفاده کنید.

راه‌کارهای افزایش عمر باتری لپ‌تاپ1. از شارژر مناسب برای لپ‌تاپ خود استفاده کنید. فقط از کابل و شارژری استفاده کنید که هنگام خرید در جعبه آن بوده و یا اگر کابل و شارژ دیگری نیاز دارید، حتماً آن را از نمایندگی‌های مجاز و یا فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید.


2. هنگامی که از باتری استفاده نمی‌کنید، از روش مناسب نگهداری مربوط به باتری مورد نظر (نوع باتری و تکنولوژی بکاررفته در باتری) استفاده کنید و به هیچ عنوان باتری را زیر نور مستقیم قرار ندهید و در ضمن آن را در دمای با حرارت بالا نیز نگذارید.


3.باتری‌هایی را بخرید که دارای پردازشگرهای داخلی هستن، مثل باتری‌های لیتیوم یونی (Li-ion)
این باتری‌ها با مداری که در خود دارند کاملا هوشمند عمل کرده و میزان شارژ و دشارژ باتری را کنترل می‌کنند و همین امر باعث بالا رفتن طول عمرشان می‌‌شود.

 

4. تنظیمات مدیریت باتری لپ‌تاپ را فعال کنید و همواره از آن استفاده کنید؛ هنگامی که برنامه مذکور را به کار ببرید، سرعت پردازشگر متناسب با کاری که با لپ‌تاپ انجام می دهید تنظیم می‌شود.

 

5. اکثر انواع باتری‌ها با خالی شدنشان به حدی که شارژی کمتر از 10% پیدا کنند دچار مشکل می‌شوند، باخالی شدن بیش از حد باتری واکنش‌های شیمیایی در مواد تشکیل دهنده باتری شکل می‌گیرد و باعث از دست رفتن کارایی باتری می‌شود؛ پس هرگز باتری لپ‌تاپ را کاملا تخلیه نکنید.