تعویض ال سی دی شکسته گوشی!

این روزها شکستن ال سی دی موبایل‌ها، یکی از رایج ترین مسائلی است که اکثر کاربران با آن رو به رو می‌شوند. اما چگونه می‌توانیم بدون دردسر و با کیفیت مناسب تعویض صفحه نمایش یا ال سی دی شکسته گوشی را انجام دهیم.

تعویض ال سی دی شکسته گوشی!متاسفانه به دلیل طراحی و جنس صفحه نمایش موبایل‌ها، شکستن ال سی دی این گجت‌ها یکی از شایع ترین مشکلاتی است که که کاربران با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. دلایل متعددی می‌توانند منجر به شکستن ال سی دی گوشی شوند. برای مثال افتادن روی سنگ یا جایی سخت از شایع ترین این دلایل است.

اما اگر گوشی شما نیاز به تعویض ال سی دی داشت باید به چه نکاتی توجه کنید؟
آیا برای انجام این کار می‌توان به هر تعمیرکاری اعتماد کرد؟
در ادامه این مطلب قصد داریم بیشتر در رابطه با موضوعات نام برده شده صحبت کنیم.

چرا تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی یک تعمیر مهم است؟

صفحه نمایش گوشی‌های موبایل عموماً گران قیمت ترین و با ارزش ترین قطعه سخت افزاری این گجت‌ها هستند. ال سی دی و تاچ گوشی‌هایی که از نمایشگرهای بزرگ و نوع سوپر آمولد یا آمولد استفاده می‌کنند عموماً چیزی در حدود 20 الی 40 درصد از کل قیمت گوشی را شامل می‌شوند. به همین دلیل است عموماً تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی هزینه بالایی را به همراه دارد. متاسفانه در بازار آزاد بیشتر سعی می‌کنند تا از آب گل آلود ماهی بگریند و از آگاه نبودن مشتریان و کاربران سوء استفاده کنند. اگر نیاز به تعویض صفحه نمایش گوشی دارید، به هیچ عنوان به هر تعمیرکاری اعتماد نکنید. اما چرا؟

متاسفانه قطعاتی که خیلی از تعمیرکاران در گوشی های موبایل مشتریان استفاده می‌کنند اورجینال یا اصل نیستند و قطعات درجه دو و سه چینی خواهند بود که کیفیت مطلوبی را به همراه ندارند. عموماً اگر ال سی دی نه چندان خوب و با کیفیت در گوشی‌های رده بالا استفاده شود، مشکلاتی مثل کمبود روشنایی صفحه نمایش، افتادن سایه، عمکرد پایین تاچ و.. پدیدار می‌شود. بنابراین برای جلوگیری از بروز این مشکلات باید حتما تعویض صفحه نمایش یا ال سی دی شکسته گوشی موبایل خود را به تعمیرکار قابل اعتماد واگذار کنید.

از سوی دیگر تعویض صفحه نمایش شکسته موبایل یک پروسه بسیار پیچیده و دقیق را شامل می‌شود که نیاز به دقت بالایی دارد. متاسفانه اغلب تعمیرکاران در بازار آزاد در حین تعمیر گوشی مشتریان و تعویض صفحه نمایش به مسائل امنیتی و استانداردهای اولیه توجه نمی‌کنند که این امر می‌تواند در بعد از مدتی منجر به دو برابر شدن خسارت های وارد بر گوشی شود. همچنین خیلی از تعمیرکاران برای تعویض صفحه نمایش شکسته، از ابزارهای مناسب استفاده نمی‌کنند و در خیلی از موارد با زور وارد عمل می‌شوند که این مسئله منجر به آسیب دیدن گوشی می‌شود.

 در خیلی از موارد دیده شده که به دلیل وارد شدن ضربه به ال سی دی گوشی فقط گلس روی آن شکسته و ال سی دی و تاچ دستگاه سالم است، اما با این حال تعمیرکار به مشتری می‌گوید که باید تاچ و ال سی دی دستگاه تعویض شود و بدین صورت هزینه تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی را دریافت می‌کند، در حالی که در شرایط این چنینی هیچ نیازی به تعویض ال سی دی وجود ندارد، بلکه فقط گلس روی آن دچار شکستگی شده و نیاز به تعویض دارد.

بنابراین تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی‌های موبایل یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین تعمیراتی است که باید با دقت زیادی انجام شود. متاسفانه انجام این تعمیر به یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد برای افراد سودجو تبدیل شده. اما پارس تعمیر بهترین مرجعی است که می‌توانید با خیال راحت تعویض صفحه نمایش یا ال سی دی شکسته گوشی موبایل خود را به آن واگذار کرده و با ضمانت تعمیر، گوشی خود را از آن تحویل بگیرید.