14 میلیارد دلار هزینه تعمیر برای کاربران آیفون

57 درصد از دارندگان آیفون که بیشتر از 4 ساعت در روز را در شبکه های اجتماعی سپری می‌کنند که طبق آمار طی 12 ماه گذشته به موبایل خود آسیب زده‌اند

14 میلیارد دلار هزینه تعمیر برای کاربران آیفونکمپانی SquareTrade که در زمینه سرویس‌های گارانتی برای دستگاه‌های هوشمند فعالیت دارد، اخیراً به سراغ موبایل‌های آیفون رفته و به ارائه اطلاعاتی جالب درباره چگونگی تعامل افراد با موبایل هایشان پرداخته است. این کمپانی در تحقیقاتی به نام «یک دهه آسیب»، نه تنها به مقایسه آیفون OG و آیفون 7 در تست سقوط و غوطه وری در آب پرداخته (که ویدیوی آن در پایین قابل مشاهده است)، بلکه اطلاعات دیگری را نیز در قالب اینفوگرافی منتشر کرده.

به عنوان مثال، آیا تا به حال می دانستید که خریداران آیفون از زمان عرضه این خانواده در سال 2007، بالغ بر 14 میلیارد دلار صرف تعمیرات دستگاه های خود کرده اند؟ یا می دانستید که احتمال آسیب زدن به موبایل تان، تا شش برابر از احتمال سرقت یا گم شدن آن بیشتر است؟

اگرچه غالب افراد از قاب‌ها یا محافظ‌های نمایشگر روی آیفون خود استفاده می کنند، اما تقریباً نیمی از آنها در مدت زمان مالکیت دستگاه، نمایشگر آن را شکسته اند. حدود 68 درصد از این افراد می‌گویند که شکستگی به هنگام رسیدگی به چندین کار به صورت همزمان صورت گرفته و 40 درصد می گویند که این اتفاق در خانه و در ارتفاعی که به زحمت به 1 متر می رسید به وقوع پیوسته است. در همین حال، هرچه فعال‌تر باشید، احتمال شکستن نمایشگر آیفون نیز بیشتر است و چتربازان در صدر این لیست قرار دارند.

نکات جالب مربوط به این گزارش که می‌توان به آن اشاره کرد: افراد بلند قامت تر، معمولاً احتیاط بیشتری در نگهداری از دستگاه نشان می دهند. به عنوان مثال افرادی با قد 1.8 متر یا بیشتر، تا 32 درصد کمتر نسبت به افرادی با قد 1.65 متر یا کمتر آیفون خود را می‌شکنند. در نتایج این نظرسنجی همچنین آمده افرادی که یک بار نمایشگر دستگاه را می شکنند، به صورت میانگین یکبار دیگر نیز آن را شکسته اند؛ که هزینه تعمیرات 14 میلیارد دلاری در عرض 10 سال را توضیح می دهد!

علاوه بر این ها، 57 درصد از دارندگان آیفون که بیشتر از 4 ساعت در روز را در شبکه های اجتماعی سپری می کنند، طی 12 ماه گذشته به موبایل خود آسیب زده اند؛ بنابراین شاید بهتر باشد که از این پس به هنگام عبور از خیابان و انتشار تصویری در اکانت اینستاگرام تان، دقت بیشتری به خرج دهید. در نهایت نیز گفتنی است که 44 درصد از دارندگان فعلی آیفون، به خرید آیفون 8 اپل نیز تمایل دارند.