تمیز کردن اصولی صفحه‌ کلید

کی‌بورد لپ‌تاپ را می‌توان همانند یک آهن‌ربا دانست که علاقه زیادی به خاک، گردوغبار دارند و این علاقه زیاد، سبب کوتاه شدن عمر لپ‌تاپ‌ها و از بین رفتن آن‌ می‌شود.

تمیز کردن اصولی صفحه‌ کلیدلپ‌‌تاپ‌ها هم اکنون به یکی از جدایی ناپذیرترین وسایل زندگی بشر تبدیل شده‌اند اما متاسفانه به دلیل نوع طراحی و ساختمانی که دارند، باز و بسته کردن برخی از قطعات سخت افزاری‌ آن‌ها کار را دشوار کرده. کی‌بورد لپ‌تاپ را می‌توان همانند یک آهن‌ربا دانست که علاقه زیادی به خاک، گردوغبار دارند و این علاقه زیاد، سبب کوتاه شدن عمر لپ‌تاپ‌ها و از بین رفتن آن‌ می‌شود. در این مقاله قصد داریم به کمک شما عزیزان شتافته و راهی برای تمیز نگاه‌ داشتن کی‌بوردهای لپ‌تاپ معرفی کنیم.

 

1- ابتدا لپ‌تاپ‌ را خاموش کنید و آن را از شارژر جدا کرده و تمام فلش مموری‌های خود را از آن جدا کنید.

 

2- برای تمیز کردن ساده، لپ‌تاپ خود را به به پشت برگردانید و سپس به آرامی، ضربه ای به پشت لپ‌تاپ زده  تا هرچیزی که در بین صفحه کلید مانده، بیرون بریزد.

 

3- به کمک یه برس نرم و یا یک مسواک خشک گردوغبارهای جمع شده در زیر لبه‌های کلیدها را بیرون بکشید، بطوری که برس یا مسواک را با زاویه حدودا 45 درجه در یک جهت، از طرفی به طرف دیگر بکشید، مراقب باشید بدنه مسواک یا برس‌تان به کلیدها برخورد نکند چون ممکن است کلیدها را از جایشان جدا کنید.

 

4- به کمک جارو برقی به صورتی که لوله آنرا در فاصله نزدیکی نسبت به کلیدها نگهدارید تا باقیمانده گردوغبار در زیر کلیدها را بیرون بکشد.

 

5- در آخرین مرحله دستمالی تمیز و مرطوب را به آرامی به سطح رویی کلیدها بکشید تا لک‌ها و جرم‌های باقیمانده بر روی آن‌ها را پاک کند. دقت کنید که از مواد شوینده و شیمیایی برای این مرحله استفاده نکنید زیرا ممکن است حروف چاپ شده بر روی کلیدها را از بین ببرد و نیز رنگ کلیدها را تغییر دهد.

 

حال شما صفحه کلیدی تمیز زیبا خواهید داشت که تمیز کردنش چند دقیقه بیشتر وقتتان را نگرفته است، دقت کنید که با همان دستمال مرطوب بدون مواد شیمایی می‌توانید سطوح دیگر لپ‌تاپ را که لک یا کثیفی دارد به راحتی تمیز کنید.